Iphone Şifremi Unuttum Nasıl Çözülür?

Bir aygıttan üst üste altı kez hatalı şifre girilirse aygıt kilitlenir ve etkisiz kaldığını bildiren bir mesaj gönderilir.

Öncelikle Aygıt Nasıl Silineceği Seçilir

Kesinlikle parolayı unutmadan önce yedekleme yapılması gerekir. Eğer yedekleme yapılmadıysa kurtarmanın başka yolu yoktur. Bundan dolayı aygıtı silmek gerekir. Aygıtı silerken içindeki veriler ve ayarlar da silinir. Aygıtın nasıl silineceği iTunes ve kurtarma modu ile silme olarak iki farklı aygıt silme şekli vardır.

Parolayı Kaldırmak İçin Aygıtı iTunes İle Silme

Aygıt iTunes ile eş zamanlanırsa geri yüklenebilir. Bu işlemden sonra aygıt içeriği ve şifresi silinir. Öncelikle aygıtı eş zamanlı yapılan bilgisayara bağlanması gerekir. iTunes’in aygıtı yedekleme ve eş zamanlama yapması beklenir. Ardından iTunes açılır, bilgisayar şifre isterse eş zamanlama yapılan başka bir bilgisayar kullanılır veya kurtarma modu denenir.

Parolayı Kaldırmak İçin Aygıtı Kurtarma Modu İle Silme

Silme olayı iTunes ile olmadıysa bu uygulamayı geri yüklemek için kurtarma modu kullanılması gerekir. Gene bu işlem sonucunda da aygıt içeriği ve şifre silinmiş olur. Aygıtı bir bilgisayara bağlayın yeniden başlatmaya çalışın. İphone 8 de, iphone plus ta veya iphone X te ses açma düğmesine hızlı bir şekilde basılır ardından hemen bırakılır. Sonra sesi kıs düğmesine tekrar hızlı bir şekilde basılıp hızlıca bırakılması gerekir.

Ardından kurtarma modu açılana kadar yan tuşa basılır. İphone yedi veya iphone yedi plus ta ses kısma tuşu ve yan tuş aynı anda basılması gerekir. Kurtarma modu ekranda açılana kadar düğmelere basılı tutmaya devam edilir. İphone 6s veya önceki modellerinde ise ana ekran ile üst tuş veya yan tuş basılı tutulması gerekir.

Iphone Şifremi Unuttum Nasıl Çözülür? İçin Yorum Yap