iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta Bulunan Portre Işığı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Iphone’da portre modu olağanüstü fotoğraflar oluşturulması amacıyla oluşturulmuş bir moddur. Bu mod alan derinliği etkisi oluşturmak için Iphone 8 Plus, Iphone X ve Iphone 7 plus’ta bulunan çift kamerayı kullanır. Bu mod sayesinde odaklanılan obje net bir şekilde gösterilirken arka plan flu hale getirilir.

Iphone’da Portre Modunda Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Portre modunun kullanımı basittir ve birkaç basit adımdan oluşur. Ayrıca bu modda kamera gerçek zamanlı bir işaret vererek etrafını algılar. Kameranın çok uzakta veya çok yakında olduğunu yahut ortamın karanlık olduğunu algılayıp işaret verir. Bu modu kullanmak için takip edilmesi gereken adımlar basittir. Bu adımların başında kamerayı açmak gelir. Kamera uygulaması açıldıktan sonra parmağınızı kaydırıp portre moduna geçerek sarı renkli portre kutusunun bulunması gerekir ve ardından orada bulunan mod simgesine tıklanır.

Portre Işığı Nedir?

Iphone X ve Iphone 8 plus’ta portre modunda çekilen fotoğraflara portre ışığı eklenebilir. Bu modda yüz hatlarının aydınlatılması için stüdyo ışığı, tek yönlü aydınlatma sağlamak için kontur ışığı süjenin daha çarpıcı halde görünmesi için ise sahne ışığı efektleri kullanılabilir.

iPhone X ve iPhone 8 Plus’ta Bulunan Portre Işığı Nasıl Kullanılır?

Portre modunda çekilen fotoğraflara portre ışığı eklemek için birkaç basit adım takip edilmelidir. Öncelikle değiştirmek istenilen fotoğraf seçilir, düzenle seçeneğine tıklanır, ışık efektinin seçilmesi için parmak kaydırılır ve ardından bitti seçeneğine basarak işlem sonlandırılır. Ayrıca belirtilmelidir ki portre ışığı şu anda beta sürümündedir.

Portre Modunda Efekt Kaldırma Nasıl Gerçekleştirilir?

Portre modunda çekilen bir fotoğraf kaldırılmak istenirse birkaç basit adım takip edilmelidir. Değiştirilmek istenen fotoğraf seçildikten sonra düzenle seçeneğine tıklanır ve Portre’ye dokunulur.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta Bulunan Portre Işığı Nedir? Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap